Вести
Вести, Музика

Почина Честер Бенингтон, пејачот на „Линкин Парк“

Фронтменот на „Линкин Парк“, Честер Бенингтон, почина на 41 година, потврди неговиот колега од групата Мајк Шинода, објави „Индепендент“. Тој на Твитер напиша дека бендот наскоро ќе објави соопштение. Shocked and heartbroken, but it’s true. An official statement will come out…

Музика