Вести
Вести, Граѓани

Новинар од Бангладеш уапсен бидејќи пишувал за високата цена на храната

Бангладешката полиција уапси новинар од еден од најчитаните национални медиуми поради „ширење дезинформации“, откако тој објавил вест за зголемените цени на храната, пренесува „Гардијан“. Шамсузаман Шамс бил приведен од својот дом во четири часот изутрина од неуниформирани полицајци, пренел матичниот…

Музика