Втор сингл и спот на бендот „АнтиарТ“

Бендот “АнтиарТ” го објави својот втор сингл и видео запис. Овој пат за песната „Завидлив поглед”.

Станува збор за авторско дело на бендот, поточно композиција на Никола Бочваров и Леана Таќи (Леа).

Видеото е на Кочо Сотировски, видеомонтажа на Таќи, а за аудиомонтажата се погрижи Горан Гешовски.

Бендот е составен од пет члена: Леана Таќи – Леа (вокал), Никола Бочваров (бас гитара), Давид Матевски (гитара), Гордан Спасовски (клавијатури) и Александар Ванчовски – Џигер (тапани).

Тие во моментов го подготвуваат својот прв студиски албум, а со дел од своите песни публиката имаше можност да ги чуе на овогодинешниот РокФест.