[Галерија] Најдобрите костими на Комик Кон 2019

Заврши Комик кон 2019 во Сан Диего, најголемиот светски косплеј настан за годинава. Голем број посетители, облечени во костими на суперхерои и јунаци од стриповите, филмската, телевизиската и индустријата на видеоигри ја покажаа својата креативност.

Во продолжение ви пренесуваме дел од атмосферата на Комик кон 2019, како и некои од највпечатливите костими кои беа дел од неделата исполнета со забава и новости од светот на филмот, телевизијата, стрипот и видеоигрите.

Ноќниот крал и змејот од Игра на тронови

Сем и Галадриел од Господар на прстените

Супермен, Супергрл и Вондер Вомен

Петар Пан, Ѕвончица и Капетан Кука

Кралот Скелетон од Диабло 3

Капетан Америка, Ајрон Мен и Тор

Рејвен, Ди Си Комикс

Четири Џокери

Бетгрл и Џокер

Отровната Ајви

Сан, Принцезата Мононоке

Ариел

Пенивајс

Кетвомен

Капетан Америка

Орм, Господарот на океаните од Аквамен

Извор: Гејмспот