[Видео] Социјалниот центар „Дуња“ прослави пет години постоење

Социјалниот центар „Дуња“ во саботата прослави пет години постоење со различни настани како изложба на фотографии, размена на книги, заедничко готвење, дискусија, квиз и музика.

Изминатите пет години во центарот лоциран спроти Архитектонски факултет се организирале најразлични настани кои се непрофитни и некомерцијални.

Што претставува центарот и како изгледаше прославата, погледнете повеќе во видеото на Радио МОФ каде зборуваме со активистката Џејлан Велиу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Radio MOF (@radiomof)


Бојан Шашевски/Мартин Колоски