[Видео] Децата од „Break a leg“ во финале на Светското првенство во хип-хоп танци

[Видео] Децата од „Break a leg“ во финале на Светското првенство во хип-хоп танциДетската Репрезентација на студиото “Break a Leg” го освои шестото место на Светското првенство во хип-хоп танци кое се одржува во Копенгаген.

Танчерите на возраст од 7 до 11 години, успеаја да се изборат за финале на првенството. Зад себе ги оставија репрезентациите како онаа на Германија, Ирска, Словенија, Данска , Јужна Африка…

Истата екипа лани беше финалист и на Европското Првенство во Словенија каде во својата конкуренција завршија на петото место.

Погледнете го настапот на младите македонски „хип-хопери“ во Данска.