Снимена мечка како трча низ битолската населба Буковски Ливади

Триесет минути по полноќ, битолчани синоќа снимија мечка како трча низ улиците на населбата Буковски Ливади во Битола, објави Апла.мк.

Мечката е снименa во близина на кафеаната „Адриатик“, а видеото е испратено од читатели на порталот Апла.мк.