„Red18“ ќе свират трибјут концерт на „Paramore“

Скопскиот бенд „Red18“ ќе свири трибјут концерт на рок бендот „Paramore“. Свирката е закажана за 8 март (петок) во Станица 26 со почеток во 20 часот.

„Подгответе се за вечер полна со адреналин и носталгија! Red18 се подготвени да отсвират незаборавен трибјут концерт, вдишувајќи нов живот во најдобрите хитови на ‘Paramore’. Од ‘Misery Business’ до ‘This Is Why’, подгответе се да пеете цела вечер! Ова не е само концерт; ова е прослава на моќта на музиката на Paramore. Red18 носи свој талент и страст на сцената, создавајќи наелектризирана атмосфера што ќе ве држи на нозе од почеток до крај. Без разлика дали сте ‘hardcore’ фан на Paramore или едноставно сакате енергично шоу во живо, на овој трибјут присуството е задолжително!“, се вели во најавата.

Влезници може да се набават само на врата по цена од 200 денари.