[Галерија] Таксират #24 го размрда Скопје

На 24-та маратонска едиција на фестивалот „Таксират“ која се одржа вчеравечер во скопската сала „Борис Трајковски“, публиката се размрда на над 10 бендови и артисти.

Фестивалот беше поделен на две бини. Па така, публиката на главната бина можеше да ги чуе Зад аголот, Sodom, La Pegatina, IAMDBB, Буч Кесиди, Бен Клок и Диџеј Флудер.

Истовремено, на „Трапсират“ цената настапија BA$HA, Young Dadi, Hiljson Mandela, Donplaya и Prince$$ Donatsu.

Погледнете ја атмосферата преку фотографиите на Радио МОФ.

фото: Радио МОФ

Првото издание на фестивалот се одржа во 1999 година и оттогаш се одржува секоја година.