Фото: Фасадата на телевизијата Сител во боите на Шарената револуција

Синоќа после полноќ во боите на Шарената револуција е обоена телевизијата Сител. Обоената фасада утрово ја забележале вработените и граѓаните кои биле на прошетка во Градскиот парк.

Фото: Плусинфо

Минатата седмица Шарената револуција ја обои државната информативна агенција МИА, каде беа испишани пораките „Не можеш да убиеш идеја“ и „Пукај џабе ти е“.

13226674_998817543529150_7085406986577992858_n-1-702x336

Пред три недели пак на мета на демонстрантите беше и Македонската радио телевизија.