Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден пе*ер да ја симнат Владата од власт

Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и нека ми извини ЛГБТ заедницата, и еден пе*ер, да ја симнат Владата од власт“, рече вечерва премиерот Зоран Заев при обраќање пред новинарите.

Премиерот по враќањето од одмор пред медиумските микрофони говореше за случајот „Рекет“, во чиј контекст рече дека се „шпекуцалии со кои се обидува некој да го инволвира“.

„Уште еднаш ќе кажам – Јас сум Зоран Заев. Дојдов благодарение на гласовите на граѓаните, борејќи се за слобода, демократија, за правна држава, за владеење на правото, за нормална држава. Јас сум борец човек и ќе продолжам да се борам за овие вредности до крај додека граѓаните ми даваат позиција“, изјави Заев.