“Wicked Man” – нова песна на Conquering Lion

Најпродуктивниот и најреспектиран македонски реге состав Conquering Lion го лансира својот нов сингл насловен “Wicked Man”. Песната од денес (20 мај) е достапна за слободно преслушување и преземање преку официјалниот сајт на бендот http://www.conquering-lion.org/.

Wicked Man” е носечкиот сингл кој го најавува новиот албум на бендот, насловен “Revelation”, кој ќе биде објавен преку продукцијата Password оваа есен.