[Видео] Трејлер за новиот албум на Beck

[Видео] Трејлер за новиот албум на Beck

Долгоочекуваниот нов албум на американскиот кантавтор Beck Hansen, попознат како Beck излегува на 25 февруари, а тој денеска на својот Youtube канал објави трејлер за новото издание. На видеото се слуша песната „Blue Moon“ и се гледа како се втиснува винил плоча од албумот, насловен „Morning Phase“. Ова е 12-ти студиски албум на Beck, а тој ќе излезе за Capitol Records.

Извор