[Видео] „Тело за на ТВ“ – нова песна на „Дупер“

По нивната дебитантска песна, „Не сум твој тип“, која стана хит меѓу македонската публика, скопскиот бенд „Дупер“ објави видеоспот за нивната втора песна насловена „Тело за на ТВ“.

Музиката и аранжманот се на бендот, додека спотот е во режија на Томи Акимовски.

Во продолжение, слушнете ја нивната втора песна: