[Видео] Протести против пресудите за случајот „Монструм“

Завршија протестите против пресудите за случајот „Монструм“. И покрај тензичната атмосфера и бројните предупредувања, протестите поминаа без поголеми индиценти.

[Видео] Протести против пресудите за случајот „Монструм“

Демонстрантите во неколку наврати фрлија со камења кон полицијата, скандира „УЧК“, „УЧК“ и „Етничка Албанија“ и носеа албански знамиња. Тие побараа да бидат ослободени обвинетите во случајот „Монструм“, да бидат обештетени и прогласени за невини. Во продолжение погледнете го видеото кое го направи Радио МОФ од протестите: