[Видео] „Пред поплавата“ – документарецот на Леонардо ди Каприо и Фишер Стивенс достапен на Јутјуб

Документарецот во кој холивудскиот актер Леонардо ди Каприо разговара со експерти за влијанието од климатските промени веќе е достапно на Јутјуб. Премиерата на овој документарец насловен „Пред поплавата“ беше синоќа на National Geographic.

Филмот, во режија на Фишер Стивенс, ќе се прикажува бесплатно во повеќе од 170 држави и 45 јазици. Исто така, документарецот ќе се појави на Јутјуб, Фејсбук, Твитер, Амазон, АјТјунс и Гугл плеј, а ќе биде достапен до 6 ноември.

Во продолжение, погледнете го филмот на Леонардо ди Каприо и режисерот Фишер Стивенс: