[Видео] Објавен трејлерот за документарниот филм за Kurt Cobain

Очекуваниот трејлер за документарниот филм „Montage of Heck“, кој претставува интимен портрет на фронтменот на групата Nirvana, Kurt Cobain, вчера официјално беше објавен. Документарниот филм, во режија на Brett Morgen е полн со интервјуа со најблиските на изведувачот вклучувајќи ги членовите на семејството, неговата сопруга, музичарот Courtney Love, како и басистот на Nirvana, Krist Novoselic.

Претходно, режисерот Morgen најави дека музиката за филмот ќе вклучи 12-минутна акустична музика на Cobain која претходно не била објавена. Филмот премиерно ќе биде прикажан на HBO, на четврти мај.

Извор: CNN