[Видео] Најдобрите трејлери од Сан Диего Комик Кон

Сан Диего Комик Кон секоја година има огромна посетеност, но и голем број на гости – продуцентите и актерите на најпознатите серии, стрипови, филмови од жанрот на научната фантастика и франшизите за хероите на Marvel и DC. И на овогодинешното издание, како и вообичаено, беа претставени голем број на трејлери и тизери за филмовите и серијалите кои ги очекуваме во наредниот период.

Ова се некои од најдобрите и најочекуваните извадоци од филмовите чии премиери се веќе најавени.

Wonder Woman

Justice League

Suicide Squad

Lego Batman

Kong: Skull island

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Doctor Strange

Marvel’s Iron Fist

Marvel’s Luke Cage

Marvel’s The Defenders

Sherlock – четврт серијал

Legends of Tomorrow – втора сезона

The Flash – трета сезона

Arrow – петта сезона