[Видео] Излезе првиот целосен трејлер за втората сезона на серијата „Fargo“

Многу насилство, извонреден избор на актери, мистериозна приказна и, очекувано, снег – сево ова може да се види во првиот целосен трејлер за втората сезона на одличната серија на студиото FX, „Fargo“, чија премиера е во октомври.

[Видео] Излезе првиот целосен трејлер за втората сезона на серијата „Fargo“

Првата сезона од серијата, која доби одлични оценки и од критичарите и од публиката, беше лабаво базирана на прочуениот филм на браќата Coen од 1996, додека втората сезона ќе се случува во Сиукс фолс, Јужна Дакота и во Луверн, Минесота, во 1979 година. Улогите, меѓу другите, ќе ги толкуваат и Patrick Wilson, Kirsten Dunst, Ted Danson, Brad Garrett, Bokeem Woodbine, Kieran Culkin и Nick Offerman.