[Видео] Гејминг турнири и косплеј натпревар – се одржа уште едно издание на „А1 Game fest“

Со прогласување на победниците во гејминг турнирите и косплеј натпреварот, синоќа заврши четвртото издание на „А1 Game fest“, организиран од А1 Македонија и GG.mk.

Учесниците имаа можност да се натпреваруваат во CS:GO, Dota 2, Tekken 7, FIFA22. Па така, во турнирот за CS:GO победи тимот GODMODE, во Dota 2 победници беа Mystique, во Tekken 7 победници беа Reunion, додека во FIFA22 победи тимот Red Devils.

Радио МОФ го следеше косплеј натпреварот во кој победи Сара Трајкоска. Во продолжение, погледнете дел од атмосферата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Radio MOF (@radiomof)