[Видео] Честитка од светските диктатори за 20-от роденден на „Репортери без граници“ – Белгија

Белгискиот огранок на организацијата „Репортери без граници“ постои точно 20 години – по повод овој јубилеј, маркетинг-агенцијата Публицис од Брисел на Фејсбук објави духовито видео, во кое светските диктатори: Путин, Ердоган, Асад, Ким Џонг Ил, Чавез, Мугабе, Лукашенко…. го честитаат роденденот.