[Видео] Аргумент 2015

„Oвој дом верува дека меѓупартиските преговори (не) водат до излез од кризата“ беше тезата на седмото издание на јавниот дебатен настан Аргумент: Организирано изразување кој се одржа синоќа во киното Милениум.

На тезата дебатираа Бујар Османи, Фросина Ташевска Ременски и Петрит Сарачини од афирмативниот тим, со Лилјана Поповска, Гордан Калајџиев и Миша Поповиќ кои го сочинуваа негацискиот тим.

Настанот во живо го пренесуваше Радио МОФ, а видеото од дебатата може да го погледнете подолу: