Трет „Record Store Day“ на 13 април во МКЦ

Овој викенд Младинскиот културен центар и АП(о)ТЕКА vinyl shop ќе бидат домаќини на Record Store Day.

Домашни диџеи ќе пуштаат музика исклучиво на винили.

На платото на МКЦ ќе се слуша музика на Nastasja Kishkina Zdravkovska (Скопски Грув), Бојан Чакра, Stojche и Bozhidar Jovanovich.

На овогодишниот, трет по ред Record Store Day, ќе биде промовиран и винилот на Александар Пејовски „Selected works vol.1″, издание за PMG Recordings.

Настанот е закажан за 13 април со почеток во 12 часот.