Слушнете го новиот албум на Four Tet

Британскиот пост-рок и електронски музичар Kieran Hebden, попознат под неговото уметничко име Four Tet, го објави новиот албум, наречен „Beautiful Rewind“, кој е достапен за преслушување на неговиот профил на Soundcloud.

Слушнете го новиот албум на Four Tet

Hebden e поранешен член на бендот Fridge,  а како што е карактеристично за него, новиот албум содржи широк спектар од звуци,  експериментален пристап и влијанија на електроника, хаус, хип хоп, џез и фолк, со употреба на „живи“ инструменти.

Слушнете го последното издание на Four Tet: