Слушнете го новиот албум на Conforce – „Presentism“

Холандскиот електронски музичар Boris Bunnik, во техно-светот познат како Conforce, оваа недела го издава својот четврти ЛП албум.

Слушнете го новиот албум на Conforce - „Presentism“

Во новото издание, со наслов „Presentism“,  Conforce останува верен на својот стил – мрачен и експериментален, органски техно звук, со кој Холанѓанецот се избори за место во андерграунд елитата.

Пред официјалното издавање, албумот, кој ќе излезе на издавачката куќа Delsin Records, е достапен за преслушување ексклузивно на Resident Advisor.