Слушнете го „Heaven Can Wait”, вториот албум на KHARA

„Heaven Can Wait”, вториот албум на кумановскиот бенд KHARA е достапен за преслушување на интернет.

„Навистина сме горди да го претставиме нашиот втор албум насловен „Heaven Can Wait”. Работевме навистина напорно со нашиот продуцент Милош Крањевски (MM Production Studio – Kumanovo) и сакаме да му се заблагодариме од срце. Голема благодарност и до сите оние што ни помогнаа низ овој прекрасен процес, посебно до Марко Стојковски (Kran Records/Boiling Point)“, објавија од бендот.

Албумот може да се преслуша и на Bandcamp: http://bit.ly/2PTruG4 / iTunes: https://apple.co/2I70srK / Google Play: http://bit.ly/2zmMNdD / Deezer: http://bit.ly/2DmvFsx / Tidal: http://bit.ly/2zmOAiP .

Промоцијата на албумот се случи на 21 септември, во салата на НУЦК „Трајко Прокопиев“ во Куманово. Инструменталниот пост-рок бенд од Куманово е формиран во 2014 година, а зад себе го имаат и студискиот студиски албум, „There Were Heroes Amongst Us”.