Рап составот „САФ“ ги повикуваат фановите да кренат раце горе и да учествуваат во дводеценискиот јубилеј на „Сафизам“

Хип хоп дами и господа!

На 25 април навршуваат 20 години од издавањето на албумот „Сафизам“ на рап составот „С.акам А.фро Ф.ризура“. По скромната промоција што се случи во клубот „Сачмо“ во 2000 година, албумот годинава полни јубилеј од две децении.

Пикисипи, Смилен и Гоце сакаат да прослават на уникатен начин, па ја повикаа публиката да се вклучи во организацијата. „САФ“ ги повикуваат фановите да кренат раце горе и да одговорат на неколку прашања; Колку вистински љубители на САФ и на вистинскиот хип хоп има во Македонија и кои би сакале да бидат присутни на овој настан? Каде би сакале да се одржи настанот? (простор, сала, на отворено…)? Кои гости би биле најсоодветни (најавувајќи дека ќе има и изненадувања)?

Пишете во коментари нивната објава на „Фејсбук“ и бидете дел од оваа скопска ситуација.

20 GODINI SAFIZAM

HipHop Dami i Gospoda !!!!!25 April 2020 godina navrshuvaat tochno 20 godini od izdavanje na nashiot album SAFIZAM !!!!Od skromnata promocija vo Clubot Sachmo 2000 godina vo 2020 sleduva 20 godini SAFIZAM!!!!!!!Jubilejniot KONCERT po povod izdavanjeto na SAFIZAM bi sakale da go napravime spored vashiot kapacitet Hiphop Dami i Gospoda!!!!So nadez deka ke odgovorime pozitivno na ogromniot broj poraki koi sekojdenvno gi dobivame na nashata oficijalna strana i se odnesuvaat dali Jubilejniot Koncert ke se odrzi bi sakale da ve izvestime deka e vo tek pregovaranjeto okolu Bookiranje na mesto ,generiranje sponzorstva za nashiot koncert pa bi sakale da ve konsultirame okolu nekolku tochki :1.KOLU VISTINSKI LJUBITELI na SAF i na Vistinskiot HIPHOP ima momentalno vo MKD i koi bi sakale da bidat prisutni na ovoj event?????2.Kade bi se pravel eventot (prostor ,sala ,openair itn)3.Gosti koi bi bile najadekvatni (se razbira ke ima iznenaduvanja)Komentirajte,davajte predlozi i shernete go postov za da bidete direktno involvirani vo organizaciskite detalji :):):):)20 Godini SAFIZAM iskreno vashi,1,2,3, Smilen,Goce i Pikisipi

Posted by С.А.Ф. on Monday, 24 February 2020