Prince ја претстави својата нова песна „What If?“

Легендарниот американски музичар Prince ја претстави својата нова песна „What if“ на радиостаницата WFPK во Луисвил, најавувајќи ја својата турнеја низ Америка. „What if“ претставува преработка на песната на пејачката и текстописец Nichole Nordeman.

Во прилог може да ја слушнете неговата нова песна:

Upload Audio – Download Music – Prince & 3EYEGIRL what-if

Претходно, пејачот изненади со својот настап во Лондон каде ги отпеа своите најпознати хитови. Приватниот настап, кој претставуваше поддршка за лицата со аутизам, успеа да привлече големи имиња, вклучувајќи ги Noel Gallagher и Zane Lowe.

Извор: NME