Нова тура на „емоџи“ достапни за допишување

Нов ден – нови „емоџи“! Мешавината од убави, чудни и потребни симболи за четување, конечно вклучува и транс знаме. По долгогодишната кампања и употребата на симболот „јастог“ за подигнување на свеста, компанијата „Уникод“ се разбуди од зимскиот сон и го вклучи розевото, белото и синото знаме во нивниот последен апдејт.

Освен транс знамето, отсега како ќе бидат достапни и многу чудни симболи како камен, бисон, анатомско срце и нови инклузивни „емоџи“, како и жени во венчаници и мажи во  смокинзи.

Погледнете како ќе изгледаат дел од новите „емоџи“ кои ќе бидат достапни во текот на оваа година.

1.Бубашваба

Дали ова е емоџи е изработено во соработка со „Тиндер“?

 

2. Стапица за глувци

На интернет може да најдете многу штетници…

 

3. Анатомско срце

Се ближи Св. Валентин, па овој симбол ќе им е потребен на реалистите.

4. Рачен гест совршен за дискусии

Голема победа за Италија.

 

5.  Камен

Како што рековме, се ближи Св. Валентин…

 

6. Смајли со солзичка

Влегува во игра симболот за кој сите сме свесни дека ќе е најупотребуван.
ПС: Се ближи Св. Валентин.

7. Бизон

…Зошто да не?!?

8. Транс знаме

Подобро доцна отколку никогаш…

Извор: Dazed&Confused