Нов сингл од претстојниот албум на Conquering Lion – “Trickster’s End”

Нов сингл од претстојниот албум на Conquering lion - "Trickster's End"

Тетовскиот реге/хардкор бенд Conquering Lion го претстави вториот сингл од претстојниот албум „Revelation“, кој ќе биде издаден од издавачката куќа Password. Песната „Trickster’s End“ доаѓа откако бендот пред неколку месеци го претстави носечкиот сингл од претстојното издание, „Wicked Man“. Уживајте во препознатливите, беспрекорни звуци на еден од најдобрите реге бендови во регионов: