Нов сингл на Disclosure „Willing and Able“

Електронското дуо од Англија Disclosure, го сподели во јавност нивниот најнов сингл од престојниот четврти албум насловен  Caracal . Албумот е снимен во соработка со британскиот пејач и автор Kwabs, а досега се објавени песните „Bang That”, „Holding On”, и соработката со Sam Smith за „Omen”.

Во продолжение, слушнете го новиот сингл: