Младиот тричлен состав „Cut your nipple“ победи на „Лузер фест“

Во конкуренција од осум млади бендови, од претходно 40 пристигнати материјали за влез во финалето, „Cut your nipple“ се годинешните победници на „Лузер фест“.

Со гласови од публиката и жирито, „Cut your nipple“ со победата овозможи снимање на својот прв студиски албум, објавен од „Пасворд“.

Се работи за е тричлен бенд, формиран во 2018 година кој свири P-Funk Rock. Составен е од Марко Печеновиќ (бас гитара и вокал), Павел Кузмановски (гитара) и Теодор Јаневски (тапани).

Во главната вечер на фестивалот „Лузер фест“ настапуваа и „Шес Чаши Свеш Швепс“, „Orange Groove“, „Хајка“, „Inner Hate“, „Wardenclyffe“, „Misanthrope“ и „ЅРЕТИ“.

„Лузер фест“ веќе 10 години традиционално дава поддршка на новиот музички бран, со вечери посветени на млади артисти и демо бендови.