Louis C.K. без најава објави нова серија на својата веб-страница

Во август, Louie C.K. најави дека ќе направи пауза со своето шоу за да работи на други проекти. Во саботата, комичарот испратил мејл на сите претплатени на неговата веб-страница, во кој најавил дека објавува нова серија.

„Здраво. Првата епизода на „Horace and Pete“ е достапна за преземање за пет долари. Кликнете овде за да ја гледате. Се надеваме дека ви се допаѓа. Поздрав, Louis“, напишал комичарот.

Во серијата, за која е тешко да се одлучи дали е драма или комедија, глумат Steve Buscemi, Aidy Bryant и Edie Falco. Серијата ги следи животите на двајца „благо депримирани бармени кои водат бар во Бруклин“, а е опишана како dramedy (drama and comedy), пишува Mashable.

Првата епизода трае 67 минути и може да се набави на овој линк.