Кражба на Правниот факултет во Скопје

Три лап-топ компјутери и еден 19 инчен ЛЦД монитор се украдени од кабинет на Правниот факултет „Јустијан Први“ во Скопје, соопшти МВР.

Кражба на Правниот факултет во Скопје

Кражбата е пријавен вчера, а сторителот по кој се трага, според полицијата, насилно влегол во кабинетот, кршејќи го прозорот.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.