#ИнстаИлустрации – Тамара Забазноска, Klin.ka

Тамара Забазноска е архитектка и цртач. Таа својата работа ја претставува на Инстаграм преку профилот Klin.ka.

„Идеите се раѓаат преку формите во природата, звукот и чистите линии на просторот. Тие добиваат живот со употреба на разни техники, клинци/стакла/конци на медијапани, мастило на хартија“, објасни Забазноска за Радио МОФ.

Таа е уште една илустраторка кој се приклучува на нашата иницијатива #ИнстаИлустрација. Во продолжение, погледнете дел од нејзините илустрации:

 

View this post on Instagram

 

awaken the senses | head topless . . . #mononoke #forest #illustration

A post shared by Tam Ryn (@klin.ka) on

*Доколку и ти си илустраторк/ка и сакаш да споделиш дел од твојот труд со нашата публика, пиши ни на нашиот Инстаграм профил, или на info@radiomof.mk