[Галерија] Светот ја пречека новата 2017

Од Сиднеј и Куала Лумпур, преку Берлин и Париз, до Тајмс Сквер во Њујорк, новата 2017 година со огномети и прослави беше пречекана во светските метрополи.

njujork-2017-1

Њујорк – Фото:АП

london-2017

Лондон – Фото:АФП

berlin-2017

Берлин: Фото:АФП

madrid-2017

Мадрид – Фото:ЕПА

pariz-2017

Париз – Фото:АП

edinburg-2017

Единбург – Фото:ПА

atina-2017

Атина – Фото:ЕПА

kairo-2017

Каиро – Фото:Ројтерс

varsava-2017

Варшава – Фото: ЕПА

istanbul-2017

Истанбул – Фото:АП

dubai-2017

Дубаи – Фото:ЕПА

pakistan-2017

Карачи, Пакистан – Фото:Ројтерс

indonezija-2017

Јогјакарта, Индонезија – Фото: Barcroft Images

tajvan-2017

Тајпеј, Тајван – Фото:ЕПА

singapur-2017

Сингапур – Фото:АП

malezija-2017

Куала Лумпур, Малезија – Фото:АФП

avstralija-2017

Сиднеј – Фото: АФП