[Галерија] Неверојатни глетки од птичја перспектива

Дури и ако често патувата со авион, речиси е неверојатно дека сте успеле да го видите пределот под вас од птичја перспектива. Поради загадувањето , времето, облаците и седиштата кои не се до прозорец, погледот од авион честопати е попречен. Затоа корисниците на Reddit  собраа дел од најимпресивните глетки од висина врз градовите ширум светот, давајќи им на луѓето сосема нов начин на гледање на овие неверојатни места.

1 ) Нијагарините водопади (Канада)

1

2) Барселона (Шпанија)

2

3) Централ Парк, Њујорк (САД)

3

4) Дубаи и островите ( Обединети Арапски Емирати)

4

5 ) „Хеџ Мазе“, Лонглит (Англија)

5

6 ) Мексико Сити (Мексико)

6

7 ) Венеција ( Италија)

7

8 ) Амстердам ( Холандија)

8

9 ) Пустината Намиб (  Намибија )

9

10 ) Чикаго (САД)

10

11 ) Полињата со лалиња ( Холандија)

11

12 ) Берн (Швајцарија)

12

13 ) Дубровник (Хрватска)

13

14 ) Париз ( Франција)

14

15) Долината Мескендир (Турција)

15

16) Шангај (Кина)

16

17 ) Кејптаун (Јужна Африка)

17

18 ) Москва (Русија)

18

19) Атина (Грција)

19

20) Ванкувер (Канада)

20

21 ) Мале ( Малдиви )

21

22) Сиетл (САД)

22

23) Пирамидите во Гиза (Египет)

23

24 ) Долината Бак Сон (Виетнам)

24

25 ) Марина Беј , Дубаи ( Обединети Арапски Емирати)

25

26 ) Рио де Жанеиро (Бразил)

26

27 ) Оризовите полиња (Кина)

27

28 ) Ватикан, Рим ( Италија)

28

29 ) Езерото во Померанија (Полска)

29

30) Сан Франциско (САД)

30

Извор:viralnova.com