[Галерија] Најшарените градови на светот

Колоритни фасади, интересна архитектура, Гардијан направи селекција на најшарените градови во светот кои ги оставаат воодушевени своите посетитетели. Погледнете ја галеријата во продолжение:

Хавана, Куба

Куба
Буенос Аирес, Аргентина


Валпараисо, Чиле


Pachuca, Мексико

Вернаца, Чинкве Тере , Италија


Јодхпур, Индија


Бо-Каап, Кејп Таун, Јужна Африка


Копенхаген, Данска


Guanajuato, Mexico


Салвадор, Бразил


Chefchaouen, Мароко


Тирана, Албанија


Варшава, Полска


Сан Франциско, САД