[Галерија] Најдобрите фотографии на „Ројтерс“ за 2018

Од трагични човечки судбини до природни феномени, од светски познати лица фатени во незгодни моменти до војни и убиства. Вака изгледаше 2018 година низ објективот на фотографите на Интернационалната новинска агенција „Ројтерс“.

Целата листа со фотографии е достапна на следниот ЛИНК.