[Галерија] Како во младоста изгледале Путин, Ленон, Монро…

Луѓето кои на еден или друг начин ја одбележаа историјата на човештвото, најчесто се препознаваат според фотографиите кога се веќе  возрасни. Сепак, и тие имаат фотографии од младоста, на кои многумина се тешко препознатливи.

Во продолжение, погледнете ги сликите на познати личности во нивната младост:

Алберт Ајнштајн

[Галерија] Како во младоста изгледале Путин, Ленон, Монро...

Чак Норис и Брус Ли

[Галерија] Како во младоста изгледале Путин, Ленон, Монро...

Џон Ленон

lennon

Мерлин Монро

marylinmonroe

Нелсон Мандела

mandela

Мухамед Али

muhammedali

Папата Френсис

papafranjo

Барак Обама

barackobama

Џорџ Буш

georgebush

Владимир Путин

putin

Фидел Кастро

fidelcastro

Хуго Чавез

hugochavez

Сталин

staljin

Ким Јонг Ун

kimjongun

Осама Бин Ладен (десно)

osamabinladen

 

Целата галерија може да ја погледнете ОВДЕ.