[Галерија] Гужвата во големите градови

Каков ќе биде денот може многу да зависи од утринските гужви кои се секојдневие во големите градови, на патот кон работното место. Гужвањето во преполното метро или чекањето во колоната од автомобили е секако далеку постресно од свирката на возот или возењето во гондола до некоја живописна планина.

Во галеријата подолу, фотографи од целиот свет ја регистрираат гужвата и сообраќајниот метеж покажувајќи различни начини на кои луѓето патуваат до работа и кон дома.

 

Њујорк, САД

Рио, Бразил

Тајпеј, Тајван


Ла Паз, Боливија


Москва, Русија


Совето, Јужна Африка

Банког, Тајланд

Дубаи, ОАЕ


Тихуана, Мексико

Париз, Франција

Амстердам, Холандија

Пекинг, Кина

Сиднеј, Австралија

Чикаго, САД

Пјонгјанг, Северна Кореја

Сан Франциско, САД

Хонг Конг, Кина

Њу Делхи, Индија

Хараре, Зимбабве

Лос Анџелес, САД