[Галерија] Бразилците исмеани на Твитер по рекордниот пораз од Германија

Шокантниот пораз на домаќинот на Светското првенство во Фудбал, Бразил oд Германија во полуфиналето со 7-1 очекувано инспирира лавина духовити коментари на интернет. Натпреварот и официјално е најтвитаниот спортски настан на сите времиња, со 16.4 милиони твитови, двојно повеќе од натпреварот Бразил – Чиле од пред две недели, кој досега го држеше рекордот.

 

— World Cup Problems (@WorIdCupProbs) July 8, 2014

 

Извори: 1 | 2