[Фото] Тротоари и паркови во Карпош 4 станаа паркинзи – попусти во Сити мол

Синоќешниот „Црн петок“, настан кога беа најавени бројни попусти во затворениот трговски центар во Карпош 4, Сити мол, ги претвори во паркинзи сите слободни површини во населбата. Жителите, револтирани од однесувањето на возачите кои ги окупираа и парковите и тротоарите поради недоволниот капацитет на паркингот во трговскиот центар, почнаа да споделуваат слики на социјалните мрежи и да бараат рекција од полицијата и од пајак службите. Жители од Карпош 4 за Радио МОФ велат дека за време на најавенте распродажби во Сити мол, но дури и во обични работни денови, честопати не можат да си влезат дома, од возилата паркирани во нивниот двор.

Погледнете дел од фотографите направени синоќа од жители на Карпош:

12313879_10206883751886571_56996755078407055_n

12289465_10153402440442869_442713649335326301_n

10383948_10153402440522869_5483665591453559670_n

12295318_10153402440647869_1931934527762926257_n

12316418_10153402440712869_3690097188360644521_n

12311198_10153402440142869_8915176742355373195_n