DJ Diego – најмладиот учесник на „Amsterdam Dance Event“

DJ Diego, 14-годишен холандски диџеј и продуцент е најмладиот учесник на годинешното издание на „Amsterdam Dance Event“.

Престижниот настан годинава ќе се одржи од 14 до 18 октомври, а повеќе од 300 илјади посетители ќе може да уживаат во електронската музика и пропратните содржини на дури 80 различни локации. Со оглед на тоа што младиот DJ Diegо ќе го слушнат бројни посетитетели, ова ќе биде голем чекор за неговата понатамошна кариера.

Младите диџеи не се реткост на амстердамскиот настан. Светски познатиот DJ Madeon почна да продуцира музика на само 15 години, а сега ги полни клубовите ширум светот.

Сегашните и идни обожаватели на DJ Diegо го препознаваат влијанието на Martin Garrix и Hardwell во неговата музика. Во продолжение, преслушајте ја неговата трака „Ping“.