Chemical Brothers најавија нов албум и ја претставија првата песна

Британското електронско дуо Chemical Brothers го најави издавањето на својот осми студиски албум, насловен „Born in the Echoes“, кој ќе излезе во продажба летово. Во исто време, бендот од Манчестер го претстави и првиот сингл од новото издание, „Sometimes I Feel So Deserted“, кој беше премиерно емитуван во емисијата на Annie Mac на радиото BBC.

Албумот ќе содржи вкупно 11 песни, а на него како гости ќе се појават: Ali Love, Beck, Cate Le Bon и St. Vincent.