[Видео] Трамп и Клинтон исмеани на социјалните мрежи по втората претседателска дебата

Социјалните мрежи се преплавени со мемиња и пародични видеа по втората претседателска дебата помеѓу Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Од фотографија на која е прикажан раперот Канје Вест како соодветен ривал на Трамп, до видео во кое двајцата кандидати се прикажани како ја пеат „The Time of My Life’“ од филмот „Валкано танцување“ – интернет заедницата преку хумор возврати на жестоката дебата. Во продолжение, дел од најсмешните мемиња и видеа: