Depeche Mode претстави уште еден сингл од новиот албум

Depeche Mode претстави уште еден сингл од новиот албум

Легендарниот британски бенд Depeche Mode на 26 март ќе го објави својот нов албум Delta Machine, кој е нивното прво студиско издание по 2009. По првиот претставен сингл “Heaven”, групата реши да ги израдува фановите со уште една песна, насловена “Soothe My Soul“, која утрово (15 март) беше премиерно пуштена на шоуто на Shaun Keaveny на BBC Radio 6.  Целата емисија може да се слушне тука.