Трет „Т’к Так фест“ во Кавадарци во спомен на тапанарот Трајко Каров

Вечерва во Кавадарци се одржи третото издание на фестивалот „Т’к Так фест“ кој се организира во спомен на тапанарот Трајко Каров. Фестивалот ја продолжува неговата мисија – да промовира македонска музика и млади бендови.

Трет „Т’к Так фест“ во Кавадарци во спомен на тапанарот Трајко Каров

Годинава на фесивалот ќе настапат „Нокаут“, новинарскиот рок-состав „Репортерс“, минатогодишните победници – бендот „Ептен“, младите кавадаречки рок-надежи „Џоа бенд“, како и диџеите Фрик и Лако. Организаторите најавуваат и стендап шоу со актерот Сашко Коцев.

Покрај ревијален, фестивалот има и натпреварувачки дел на кој демо бендовите ќе се тркаат за гран-при наградата „Трајко Каров“, во вредност од 30.000 денари, а која се доделува на најдобриот тапанар.

Почетокот на настанот е најавен во 21 часот, а локацијата е базенот „Ал Пачино“.