„Од диктатура до демократија“ – јавна дебата викендов во Скопје

„Од диктатура до демократија“ - јавна дебата викендов во СкопјеЛиберта институт  – Центар за политички и економски истражувања во сабота (12 јануари) во 11 часот во хотелот „Александар палас“ ќе ја одржи првата во серијата јавни дебати на тема: „Од Диктатура до Демократија“.

На дебатата ќе говорат: Иван Андриќ,  Пратеник на ЛДП во српското собрание и поранешен лидер на движењето ОТПОРАрсим Зеколи,  политички аналитичар и блогерот и активист Алекс Букарски. Модератор на дебатата ќе биде извршниот директор на Либерта институтот, Едмонд Адеми.