Објавен трејлерот за „Vinyl“ – серијалот за музичката индустрија во Њујорк

HBO го објави трејлерот за „Vinyl“, серијалот посветен на музичката индустрија во Њујорк во 70-тите. Мик Џегер и Мартин Скорсезе се се извршни продуценти на серијалот од 10 епизоди, кој беше направен од Теренс Винтер, сценаристот – продуцент зад Boardwalk Empire.

Трејлерот погледнете го во продолжение: